Ile kosztuje pozytywka dla dziecka?

Pozytywki dla dzieci to jedne z pierwszych zabawek w życiu każdego malucha. Są kolorowe, estetyczne, a ponadto dobrze wpływają na funkcje motoryczne i poznawcze dziecka. Dlatego warto aby każdy maluch w swoim łóżeczku i pokoju posiadał zabawkę z pozytywką. Jakie są ceny pozytywek?

Ile kosztuje zabawka z pozytywką i co wpływa na cenę?

Ceny zabawek z pozytywkami są zróżnicowane, jednak w praktyce dobre pozytywki wcale nie muszą być drogie. W renomowanych sklepach stacjonarnych oraz internetowych można znaleźć pozytywki dla dzieci i zabawki z pozytywkami, których ceny zaczynają się już od ok. 30 zł. W praktyce cena zawsze zależy od ilości zabawek w pozytywce oraz dodatkowych funkcji, które posiada. Jednak tak naprawdę cena pozytywki jest podobna do kwoty zakupu zwykłej przytulanki dla malucha.

Opcje dodatkowe pozytywki a jej ostateczna cena

Wpływ na cenę pozytywki mają również dodatkowe kwestie, które warto wziąć pod uwagę w czasie zakupu. Zaliczamy do nich przede wszystkim liczbę zabawek, ponieważ im jest ona większa, tym cena wzrasta. Warto jednak pamiętać, że zabawek w pozytywce nie powinno być więcej niż pięć, ponieważ zbyt duża liczba wpływa negatywnie na dziecko i nie pozwala mu skupić się na wybranej melodii.
Na ostateczną cenę pozytywki mają wpływ również dodatkowe elementy ozdobne, które powinny być zróżnicowane, a jednocześnie widoczne dla malucha. Co istotne, małe dzieci na ogół nie widzą jeszcze dobrze pastelowych kolorów, dlatego pozytywki powinny posiadać również inne barwy aby były atrakcyjne dla niemowląt.

Cena pozytywek dla dzieci w zależności od materiału z którego są wykonane – co warto wiedzieć?

Na cenę zakupu pozytywki ma wpływ także materiał wykonania zabawki. Jednak warto pamiętać, że w przypadku bardzo małych dzieci najlepiej żeby była to zabawka pluszowa, która jest bardzo bezpieczna, choć brudzi się szybciej od plastikowej.
U starszych dzieci sprawdzą się z kolei pozytywki plastikowe i inne zabawki, takie jak np. katarynki z ulubionymi melodiami dziecięcymi.