Jak napisać dobrą książkę?

Jak napisać dobrą książkę

Posiadanie własnej książki to marzenie wielu osób. Nie jest to jednak łatwe. Musisz ciężko pracować nad swoimi umiejętnościami pisania, a także wierzyć, że jesteś w stanie napisać dobrą książkę. Książkę może napisać każdy. Jednak proces pisania książki wymaga czegoś więcej niż tylko umiejętności pisania. Wymaga również zrozumienia tematu, znajomości tematu i doświadczenia w pisaniu. To niektóre z rzeczy, które pisarz musi mieć, zanim zacznie pisać własną książkę. W tej sekcji omówimy podstawy jak napisać dobrą książkę. (więcej…)

Read More

Jaki gatunek literacki wybrać?

Jaki gatunek literacki wybrać

Wszyscy mamy różne gusta i preferencje czytelnicze. Ale z wiekiem musimy zmierzyć się z faktem, że nie ma czegoś takiego jak idealny gatunek do czytania. Nie powinniśmy jednak być dla siebie tak surowi, ponieważ to naturalne, że chcemy czytać książki, które są podobne do naszych upodobań. Pytanie brzmi – jaki gatunek chcesz czytać? Wolisz szybką akcję, czy powolną tajemnicę? Lubisz czytać o życiu naukowców i wynalazców? A może jesteś bardziej osobą zajmującą się dramatem i chcesz poczytać o życiu trudnych sprawach? (więcej…)

Read More

Jak szybko przeczytać książkę?

Jak szybko przeczytać książkę

Szybkie czytanie pozwala przeczytać więcej książek w krótszym czasie. Jest to bardzo przydatna umiejętność, którą możesz wykorzystać do zwiększenia produktywności i ogólnej jakości życia. Jeśli interesowałeś się szybkim czytaniem, prawdopodobnie wiesz, że istnieją dwa podejścia na ten temat. Według jednej z nich szybkie czytanie to cudowna rzecz i wszystko, czego można sobie życzyć. Obóz przeciwny twierdzi, że szybkie czytanie nie działa. Prawda, jak większość rzeczy w życiu, leży gdzieś pośrodku. (więcej…)

Read More

Jak zapakować książkę na prezent?

Jak zapakować książkę na prezent

Nie od dziś wiadomo, że dawanie prezentów to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. Dobrze zapakowana książka sprawi, że odbiorca będzie jeszcze szczęśliwszy. Ale jak się do tego zabrać? Ten artykuł to zbiór wskazówek, Jak zapakować książkę na prezent i sprawić, by obdarowana osoba pokochała ją. (więcej…)

Read More

Jak wysuszyć książkę?

Jak wysuszyć książkę?

Każdemu może się zdarzyć zmoczyć książkę. Wilgoć może być szkodliwa dla książek, powodując rozerwanie stron, sklejanie się ich, a nawet pleśnienie, jeśli nie podejmie się szybkich działań. Na szczęście bibliotekarze i księgarze na całym świecie opracowali kilka pomocnych technik suszenia mokrych książek i minimalizowania szkód. (więcej…)

Read More

Witaj na toniejestksiazka!

ksiazka

Miło cię widzieć na moim blogu! Celem tego bloga jest dostarczenie informacji o książkach w ogóle, ale także o konkretnych książkach, które są dla mnie ważne osobiście. Treść bloga to przede wszystkim recenzje i rekomendacje, ale także osobiste komentarze dotyczące samej książki i jej autora. Posty będą się pojawiać regularnie, więc zachęcam do częstego odwiedzania!

Read More